Новітні пам'ятні знаки на Тернопільщині із зображеннями національного прапора (вибрані світлини).

Новітні пам'ятні знаки на Тернопільщині із зображеннями національного прапора (вибрані світлини).

Вітаємо з Днем Державного прапора України!

Перші національні прапори на Тернопільщині почали наново встановлювати ще напередодні відновлення української незалежності в 1991 р.
Уже з проголошенням Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. в нашому краї почали масово встановлювати синьо-жовті стяги.
До прикладу, у селі Данилівці на Зборівщині до сьогодні про цю подію нагадує пам'ятна дошка зі стяготримачем. Звісно, що прапор майорить уже сучасний. 

  

с. Данилівці Тернопільського району (Зборівщина). Прапор незалежної України (1990 р.).

+ Подаємо також світлини пам'ятників та пам'ятних знаків на Тернопільщині, де присутній наш прапор.

с. Новосілка Чортківського району (Заліщанщина).

Скульптурна композиція "Борцям за волю України" (1995 р., скульптор Василь Маковійчук (помічник Микола Граджин). Фрагмент.

м. Тернопіль. Пам'ятник Степану Бандері (2008 р., скульптор Роман Вільгушинський). До речі, слово "бандера" в іспанській мові означає "прапор". 

с. Чернихів Тернопільського району (Зборівщина).

Пам’ятний знак «Поляглим за лучшу долю народу в рр. 1914–1919» (1926 р.).

с. Нова Могильниця Тернопільського району (Теребовлянщина). Пам’ятний знак «Вірним синам України Січовим Стрільцям». Кам'яна плита встановлена в сучасності.

    

с. Вербівці Тернопільського району (Теребовлянщина). Пам'ятна дошка «За волю України...» на могилі воїна УГА Марка Дячка. Відновлено 1990 р.

с. Ішків Тернопільського району (Козівщина). Братська могила воїнів УСС із 6-ї сотні, загиблих у боях 1915 р., під проводом четаря УСС Петра Франка.

Гранітна плита встановлена в сучасності.

 

*Світлини Тернопільоблцентру ОНДПКС

23.08.2022 р.